Електростатичний водоуловлювач градирні в системах та кондиціонування висотних будівель

Версія для друку


Актуальність роботи


v1.jpg

Системи вентиляції та кондиціонування висотних будівель, що містять испарительную градірню, викидають в атмосферу суміш пару, нагріту до 35 ... 45 ° С. Паровоздушная суміш містить краплі води розміром 10 ... 1000 мкм в кількості 0,5 ... 1 г на 1 м3 повітря. Утворюється факел туману, який може підніматися на висоту 150 ... 300 м і поширюватися в напрямку вітру на 2 ... 10 км. Приблизно 30% крапель розміром 10 ... 100 мкм поширюються на великі відстані, що не опадаючи на поверхню Землі. Такі витають краплі осідають на вертикальних поверхнях висотних будівель і споруд, на проводах і опорах ліній електропередач, а також втягуються забірними пристроями систем вентиляції та кондиціонування повітря і таким шляхом потрапляють у вентильовані і кондиціоновані приміщення. Традиційна технологія водоулавліванія за допомогою інерційних водоуловлювачів жалюзійного типу не дозволяє вловлювати краплі розміром менше 500 мкм.


Основні результати від впровадження


    Підвищення якості уловлювання крапельної вологи, включаючи краплі особливо малого розміру (вдихувані людиною аерозолі з розміром крапель 10 ... 20 мкм). Значне скорочення негативного впливу викидів градирень систем вентиляції та кондиціонування висотних будівель на стан навколишнього середовища.


Опис продукту або технології


    Електростатичний водоуловлювач використовує нову концепцію водоулавліванія у випарних градирнях - електрокінетичні методи.v2.jpg Електростатичний водоуловлювач впливає на пароповітряні викиди, що містять крапельну вологу, електричним полем високої напруженості. При цьому здійснюється виділення з газового (повітряного) потоку рідких частинок з наступним поверненням їх в систему оборотного водопостачання. Технологія дозволяє вловлювати краплі розміром 10 ... 500 мкм, що практично повністю виключає краплинний винос із градирень.


Стадія розробки


    Електротехнології очищення викидів, що містять крапельну вологу, розроблена при вирішенні екологічної проблеми американських міст спільно з Пенсільванським університетом (США). Експериментальний зразок електростатичного водоуловлювача випробуваний стосовно до аналогу американської градирні Tower Model.1 з вертикальним напрямком руху повітря.


Переваги над аналогами


    Електростатичний водоуловлювач дозволяє вловлювати краплі в діапазоні розмірів 10 ... 500 мкм, в той час як нижній поріг уловлювання інерційних водоуловлювачів градирень (що працюють за принципом осадження летять вгору крапель води на перешкоди за рахунок інерцією при відхиленні повітряного потоку) знаходиться в межі 500 мкм.


Опис ринку збуту


     Градирні систем вентиляції та кондиціонування висотних будівель, градирні промислових і цивільних об'єктів.


     Ситуація щодо інтелектуальної власності: патент, патентна заявка.


     Ділові можливості: Надання послуг з розробки проектної документації електростатичних водоуловлювачів для конкретних градирень на рівні технічної пропозиції.


Орієнтовна вартість:


- Розробка проектної документації електростатичних водоуловлювачів для конкретних градирень на рівні технічної пропозиції ~ 250000 грн (50000 $)


- Вартість електростатичного водоуловлювача без комплектуючого електрообладнання становить порядку 25% капітальної вартості градирніПереглядів : 3494

Назад до списку