Методика чисельних розрахунків напружено-деформованого стану обробок тунелів у складних інженерно-геологічних умовах

Версія для друку
Актуальність роботиПри будівництві тунелів та інших підземних споруд, включаючи ескалаторні і перегінні тунелі метрополітенів, необхідно визначати напружено-деформований стан (НДС) обделок, що працюють в складних грунтових утвореннях. Для вирішення поставленого завдання раніше розроблена методологія розрахунків, однак вона не дозволяє оцінити реальний стан взаємодіє системи «масив-обдєлка» через її високу складність.

У зв'язку з цим розробка нових методів чисельних розрахунків ПДВ залізобетонних обробок є актуальним завданням, яка вирішена в ДНУЗТ.Основні результати від впровадженняПри впровадженні методів чисельних розрахунків ПДВ можуть бути отримані результати, що дозволяють при проектуванні і впровадженні знизити матеріаломісткість залізобетонних тунельних обробок як в період будівництва, так і експлуатації.


Опис продукту або технологіїЗ використанням методики визначаться вплив навантажень на формування ПДВ оброблення на основі аналізу моделі тунелю при його взаємодії з навколишнім масивом.

Розрахункова модель побудована з ізопараметричних об'ємних елементів типу призми з узгодженими кутами і реалізується за допомогою одного з програмних комплексів, наприклад, SCAD. Це дає можливість отримати дуже точне рішення. Модель створена таким чином, щоб відбити всі геометричні розміри ескалаторного або перегінного тунелю. При цьому грунтам і обделке задаються все деформаційні властивості, які визначаються з реальних умов. Далі виконується аналіз напружень щодо головних осей моделі і визначається рівень їх критичності в різних її частинах.


стадія розробкиЗапроваджено в умовах відкритого акціонерного товариства «Київметробуд».


Переваги над аналогамиУ порівнянні з існуючими аналогами дана методика має більш високий рівень алгоритмізації і точності. Методика є досить адаптованим комплексом, що застосовуються для різних інженерно-геологічних умов і підземних споруд.


Опис ринку збутуМетодика орієнтована на використання при проектуванні і будівництві метрополітенів.

Ситуація щодо інтелектуальної власності: подається заявка на патент.

Ділові можливості: разова реалізація методики.

Орієнтовна вартість: 50 000 грн (10 000 $).

Переглядів : 3057

Назад до списку