Нові ресурсозберігаючі технології відновлення зношених деталей машин і механізмів. Захист деталей від корозії

Версія для друку
Актуальність роботиОдним з найважливіших показників експлуатації рухомого складу є безпека руху. У свою чергу, багато в чому цей показник залежить від експлуатаційної надійності локомотивів і вагонів. Безвідмовність роботи деталей і вузлів прямо залежить від якості ремонту. Використання розроблених технологій дозволяє якісно відновлювати і зміцнювати зношені деталі, тим самим, збільшуючи їх ресурс. У той же час, безліч деталей вимагає захисту від корозії. Пошкодження, викликані корозією металу, не тільки змінюють геометричні розміри, а й істотно впливають на знос контактуючих поверхонь деталей. Тому захист від корозії також впливає на ресурс і працездатність деталей.


Основні результати від впровадженняПідвищення ресурсу деталей, економія матеріальних витрат, можливість відновлення великогабаритних деталей.


Опис продукту або технологіїВідновлення здійснюється шляхом електролітичного осадження на змінному струмі заліза або його сплавів з простих хлоридних холодних електролітів.

Нанесення захисних антикорозійних покриттів на поверхні деталей здійснюється електролітичним цинкуванням в холодних електролітах з можливим додаванням блескообразующие добавок.


стадія розробкиЗапроваджено в депо Нижньодніпровськ-Вузол Придніпровської залізниці та на Запорізький електровозоремонтний завод.


Переваги над аналогамиВідносна дешевизна технологічного процесу нанесення електролітичного заліза і цинку; висока адгезія покриття; можливість вневанного нанесення покриттів; можливість регулювання по товщині твердості покриття, що наноситься; отримання зносостійких покриттів; можливість отримання захисно-декоративного покриття.


Опис ринку збуту.Технологія готова до впровадження на залізницях країн СНД, Балтії та інших країн світу. Основні споживачі: ремонтні виробництва залізниць.

Ситуація щодо інтелектуальної власності: є патенти.Ділові можливості


В межах України - надання послуг по розробці технологій відновлення деталей. Поза межами України - створення спільних підприємств з розробки технологій нанесення електролітичних покриттів.

Орієнтовна вартість: розробка технологій відновлення деталей 100 тис. Грн (20000 $).

Переглядів : 3973

Назад до списку