Тренажер чергового по станції

Версія для друку

Актуальність роботи

g1.jpg


   Однією з основних складових, що визначають в сучасних умовах ефективність і безпеку роботи залізничного транспорту, є рівень професійної підготовки кадрів, здатність працівників дороги оперативно і оптимально діяти в процесі швидкого зміни умов управління, адекватно реагувати на нестандартні та надзвичайні ситуації. Використання тренажерів для підготовки чергових по станціях дозволяє здобувати навички роботи на реальних станціях і покращувати показники їх роботи. Тренажери також дозволяють відпрацьовувати дії в рідко зустрічаються нештатних ситуаціях і, за рахунок цього, підвищувати безпеку руху.

Основні результати від впровадження


  Підвищення якості та скорочення термінів підготовки чергових по станції і, як результат, підвищення безпеки руху і зниження витрат на перевезення.


Опис продукту або технології


У процесі тренування детально моделюється технологічний процес вибраної залізничної станції. При цьому здійснюється імітація оперативних переговорів, які черговий по станції веде в процесі роботи в звуковій і текстовій формі. У тренажері забезпечений режим навчання. Тренажер передбачає можливість роботи в умовах порушення нормального функціонування засобів станційної автоматики. У процесі роботи на тренажері фіксуються всі допущені помилки. За результатами тестування визначаються основні показники тренування. Управління тренажером виконується за допомогою маніпулятора «миша» і клавіатури. Можливе створення тренажера для будь-якої станції з будь-якими способами управління стрілками і сигналами. Вимоги до ЕОМ: операційна система Windows XP, монітор 17 ", 50 МБ на жорсткому диску.


Стадія розробки


   Впроваджено на станціях Нижньодніпровськ-Вузол Придніпровської залізниці, Одеса-Сортувальна Одеської залізниці, у Миколаївському залізничному технікумі.

g2.jpg


Переваги над аналогами


  В даний час підготовка чергових по станціях реалізується за допомогою апаратних тренажерів, для яких характерна велика вартість апаратної частини, значні експлуатаційні витрати на утримання, потреба в приміщеннях для розміщення. Реалізація тренажера на базі стандартної ПЕОМ дозволяє виключити ці недоліки. Відомі розробникам комп'ютерні тренажери чергових по станціях орієнтовані або на імітацію дій пульта-табло, або представлені у вигляді ситуативних тестів і значно поступаються розробленим тренажеру в детальності імітації технологічних процесів.


Опис ринку збуту


Тренажер готовий до впровадження на залізницях країн СНД і Балтії. Після незначного доопрацювання може впроваджуватися і на залізницях інших країн. Основні споживачі:


    - Тренажер конкретної станції - сортувальні, пасажирські та дільничні станції позакласні і першого класу;

    - Тренажер узагальненої станції - навчальні заклади залізничного транспорту, центри підготовки і вагони лабораторії залізниць.

   

    Ситуація щодо інтелектуальної власності: ноу-хау, готується патентна заявка.


Делові можливості


  У межах України - надання послуг з розробки тренажерів для конкретних станцій, реалізація програмного забезпечення тренажерів узагальнених станцій. Поза межами України - створення спільних підприємств з розробки тренажерів для конкретних станцій, реалізація ліцензій на продаж тренажерів узагальнених станцій.


    Орієнтовна вартість:

    - Розробка тренажера для конкретної станції 20000 $;

    - Тренажер узагальненої станції 3000 $ ліцензія на 20 робочих місць .


Демо-версію "Тренажера ДСП станції Образцово" можна завантажити тут 


Переглядів : 17104

Назад до списку