Параметричний генератор частоти на неколінеарних магнітних полях

Версія для друку
    На дорогах країн СНД широко застосовуються параметричні генератори частоти 25 Гц (ПЧ50: 25). Більш ніж 50-річний досвід експлуатації цих вторинних джерел живлення показав, що поряд з високими стабілізацією і фільтрацією вихідного напруги, автоматичним виключенням навантаження при її короткому замиканні, високим ККД та ін, вони володіють ефективним захисним властивістю - практично повного придушення потужних імпульсних перешкод ( МІП), створюваних грозовими розрядами і комутаційними електромагнітними процесами в тягової мережі.
    2.jpgВідомі багатоступінчасті захисні пристрої (ЗП) на базі сільноточних розрядників, обмежувачів перенапруг, трансформаторів і т.д. Деякі захисту будуються на концепції рівнозначної захищеності від імпульсних перешкод всіх вхідних каналів їх надходження, починаючи від колійного ящика і вводів електроживлення автоблокування. Така концепція вимагає значних технічних та економічних витрат і її реалізація, на наш погляд, прийнятна, в першу чергу, для захисту вхідних силових пристроїв, оскільки в інших випадках застосування такого захисту слід враховувати імовірнісні нормативи поразки МІП захищається, не рахуючи труднощів його можливої ​​модернізації .
  Одним з рішень проблеми є створення ефективного джерела вторинного електроживлення для індивідуального захисту - параметричного генератора (ПГ), що працює в режимі повторення частоти і володіє названими вище захисними властивостями. Такий генератор пригнічує проникнення перешкод в апаратуру, може використовуватися для живлення і захисту електронної техніки, зокрема для тональних рейкових кіл, впровадження яких на дорогах прискорено розширюється.
ПЧ50: 25 розглядається як базовий елемент для побудови на його основі різних пристроїв, які у ролі вторинних джерел живлення і виконують функції засобу захисту від перевантажень і перенапружень.
  У ДІІТі розроблений перетворювач частоти ПЧ50: 50 для живлення апаратури СЦБ, що розташовується, зокрема, в релейних шафах автоблокування або на посту централізації.
   Лабораторією випробування технічних засобів залізничної автоматики і телемеханіки на електромагнітну совметімості Московського інституту залізничного транспорту (МІІТа) на наше прохання проведені випробування статичного перетворювача ПЧ50: 50. При випробуваннях на перетворювач за схемою "провід-провід» подавалося вплив імпульсу напруги амплітудою до 4 кВ тривалістю до 100 мкс. Виявилося, що при 3,5 кВ на вході ПЧ на його виході вимірювалася перешкода амплітудою 5-7 В. Таким чином, перетворювач частоти знижує амплітуду випробувального впливу потужної імпульсної перешкоди в 500 разів.

Переглядів : 5942

Назад до списку