Відділ держбюджетних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (НДДКР) і студентської науки науково-дослідної частини університету створений з метою забезпечення виконання НДДКР, що стосуються фундаментальних та пошукових досліджень і фінансуються з коштів Державного бюджету України, та  з метою пошуку обдарованої студентської молоді та створення умов для її творчого зростання, а також раціональної організації науково-дослідної роботи студентів протягом всього періоду навчання. Відділ держбюджетних НДДКР і студентської науки є структурним підрозділом науково-дослідної частини.

До основних задач та функцій відділу держбюджетних НДДКР і студентської науки відноситься:

організація науково-дослідної роботи у галузевих науково-дослідних лабораторіях та кафедрах університету.
          організовує в університеті проведення конкурсів, щодо формування планів НДДКР з фундаментальних та пошукових досліджень, які фінансуються з коштів держбюджету.
          здійснює методичне керівництво, щодо відповідності технічного завдання на кожну НДДКР, яка бере участь у конкурсі, діючим нормативним документам і стандартам.
          відповідно до критеріїв визначення пріоритетних НДДКР, готує пакет документів, включаючи закінчені та перехідні, на розгляд Експертної ради університету.
          згідно протоколів засідання Науково-технічної ради МОН молоді та спорту України, забезпечує формування тематичного плану держбюджетних НДДКР.
          здійснює контроль за ходом наукових досліджень і поточними витратами коштів. Надає до МОН молоді та спорту України загальний звіт  за кожне півріччя про стан виконання наукових досліджень і  фактичні витрати коштів у звітний період.
          здійснює  методичне керівництво організацією та проведенням загально університетських студентських конкурсів, конференцій та олімпіад, забезпечує участь студентів університету в заходах, що проводяться Міністерством освіти і науки України з наукової діяльності.
           готує звітну документацію до Міністерства освіти і науки України щодо результатів переможців I і II етапів Всеукраїнських студентських олімпіад, складає звіт про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, та готує пакет звітної документації, якщо університет є базовим з проведення конкурсу.
          надає інформацію до УКРНТІ та науково-методичної ради МОН молоді та спорту України  про проведення студентських наукових конференцій.
          залучає студентів до складу наукових колективів, організовує їх участь у держбюджетних та госпдоговірних науково-дослідних роботах.
          приймає участь у підведенні підсумків результатів наукової діяльності в університеті за рік та готує звітні матеріали до відповідних розділів статистичного звіту.